Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Lockpicking – zagraj i otwieraj wirtualne zamki!

Lockpicker, 24.04.2012

Być może po raz pierwszy zetknąłeś się z lockpicking’iem podczas dobrej zabawy. Otwieranie zamków wytrychami oraz stosowanie innych metod pokonywania zabezpieczeń było popularnymi zadaniami w pierwszych popularnych grach RPG, które nie wymagały nawet używania komputera, ale angażowały wyobraźnię i kilka osób do wspólnej zabawy. Chcąc odgrywać postać złodzieja trzeba było obowiązkowo posiadać odpowiednie umiejętności i narzędzia. Potem tematyka lockpicking’u przeniosła się do gier komputerowych, w których postacie również wykorzystują umiejętności otwierania zamków. Listę gier, w których pojawia się lockpicking podajemy na końcu artykułu.
Jako ciekawostkę na wolne chwile proponujemy zabawę w otwieranie wirtualnego zamka:

Spośród bardziej wymyślnych gier świetnej rozrywki może dostarczyć Lock3d, czyli w wirtualne otwieranie zamków z możliwością ruchów w trzech wymiarach.
A gra w Lock3d wygląda mniej więcej tak: (more…)

Komentarze (0) Więcej

Czy Ty też masz takie auto? Uruchom je bez kluczy!

Lockpicker, 11.04.2012

Do tej pory pisaliśmy tylko o otwieraniu samochodów bez użycia oryginalnych kluczy. Wspomnieliśmy także o uruchamianiu aut “bezkluczykowych”. Okazuje się jednak, że awaryjnie możesz odpalić również auto uruchamiane kluczykiem. Wystarczy opanować trochę technik lockpicking’u i zastosować odpowiednie narzędzia. Oczywiście jeśli technika i narzędzia wpadną w niepowołane ręce, możemy zacząć martwić się o auto zaparkowane na ulicy. Dlatego po raz kolejny powtarzamy: przedstawionych metod nie można stosować nielegalnie. Pokazujemy, jak można otworzyć awaryjnie samochód wytrychami, a stosowanie technik pozostawiamy licencjonowanym firmom zajmującym się awaryjnym otwieraniem zamków. Chcemy zaprezentować możliwości, żebyście nie tracili nadziei, gdy klucze od auta nagle zapadną się pod ziemię.
Zabawę zacznijmy od Hondy Civic – bardzo popularny model, który wciąż często można spotkać na polskich ulicach. (more…)

Komentarze (0) Więcej

Lekko i wiosennie, czy humor w lockpickingu

Lockpicker, 06.04.2012

Z okazji Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy dostarczyć Wam nieco rozrywki branżowej. Zebraliśmy trochę grafik i odrobinę wideo, które, mamy nadzieję, wprawią Was w pozytywny, wiosenno – świąteczno – weekendowy nastrój.
Bardzo lubimy śmiać się z wyczynów zwierząt. Pupile zachwycają nas często swoją bystrością i ciekawym umiejętnościami. Jeśli twierdzisz, że lockpicking jest dla Ciebie za trudny, to prawdopodobnie tkwisz w błędzie. Nawet psa można nauczyć lockpickingu. Zobacz, jak działa pies lockpicker:

Pies potrafi wykonać czynnoć “pick a lock” (gra słów: “pick a lock up” – z ang. podnieść zamek, “pick a lock” – otworzyć zamek wytrychem), czyli zna się na lockpickingu:) (more…)

Komentarze (0) Więcej

Kieszonkowe wytrychy – narzędzia zawsze pod ręką!

Lockpicker, 30.03.2012

Wytrychy do manualnej manipulacji tym, co kryje się wewnątrz zamka, to kwintesencja narzędzi, które pasjonat lockpicking’u posiadać musi. Dobrze jest mieć ze sobą podręczny zestaw, który może się przydać w każdej awaryjnej sytuacji, kiedy na naszej drodze stoi przeszkoda z zamkniętym zamkiem. Odpowiedzią na tą potrzebę jest zestaw wytrychów w wydaniu TOOOL (The Open Organization Of Lockpickers), czyli otwartej organizacji zrzeszającej lockpicker’ów. Zestaw, który TOOL wypuścił na rynek jest zaskakująco podręczny – ma wymiary karty płatniczej i mieści się spokojnie w portfelu obok innych dokumentów. Zaskakująco wygodny zestaw, który możesz mieć zawsze przy sobie. W razie awarii przyjdzie Ci z pomocą pod warunkiem, że posiadasz właściwe umiejętności. Oto, jak wygląda awaryjny, podręczny zestaw narzędzi ukryty w wymiarach karty kredytowej: (more…)

Komentarze (0) Więcej

Zamki biometryczne z czytnikiem linii papilarnych

Lockpicker, 28.03.2012

Zamki biometryczne to wciąż rozwijająca się technologia, która w swoich założeniach ma zapewnić wysokie bezpieczeństwo i najwyższą prostotę obsługi. Do użytkowania takich zabezpieczeń nie powinniśmy używać kluczy, haseł, kodów, kart zbliżeniowych ani żadnych tego typu akcesoriów. Powinny nam w zupełności wystarczyć cechy charakterystyczne naszego ciała, takie jak odcisk palca, tęczówka, siatkówka czy też w wypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, rysy twarzy (przeczytaj o miękkiej biometrii). Byłoby idealnie, gdyby rozpoznawane przez elektronikę cechy ciała były nie tylko unikalne, ale także nie do skopiowania. Aby otrzymać niezwykle bezpieczne urządzenie kontrolujące dostęp, należałoby wykorzystać cechę, której nie można skopiować bez naszej szczerej chęci wykonania takiego zabiegu. (more…)

Komentarze (0) Więcej

Najbezpieczniejsze zamki klasy C? Zobacz Dom Diamant!

Lockpicker, 20.03.2012

Bardzo często pokazujemy słabe rodzaje zabezpieczeń, których należy unikać. Tym razem zaprezentujemy zamek, który jest niemal praktycznie nie do otworzenia, jeśli nie posiadasz oryginalnego klucza. Mimo popularności, Gerda Tytan to nie jest szczyt bezpieczeństwa. Poznajcie zamek Dom Diamant niemieckiej firmy DOM Sicherheitstechnik. Na początek krótka prezentacja, która pozwoli zrozumieć, z czego zbudowany jest ten zamek:

Oto jak niepozornie wygląda zamek Diamant w całości z włożonym kluczem: (more…)

Komentarze (0) Więcej

Użyj ziemniaka, piłeczki, telefonu, czyli nowoczesna mitologia!

Lockpicker, 07.03.2012

Niezwykle łatwo jest obecnie otwierać każdy zamek wszystkim, co jest pod ręką. Tak przynajmniej wskazują informacje i filmiki nadsyłane przez wielu Internautów. Sami bardzo łatwo możecie znaleźć doniesienia o otwieraniu samochodów piłeczką do tenisa lub przechwyconym telefonem sygnałem od nadajnika przy kluczach do auta. Niektóre zamki można otworzyć nawet ziemniakiem!Jest to bardzo skuteczna metoda, którą sami przetestowaliśmy. W zasadzie najskuteczniejsza. Otwieranie samochodu ziemniakiem jest bardzo widowiskowe. Z warzywem poradzi sobie każdy kowboj:

Na podobnej zasadzie funkcjonuje wiele tzw. miejskich legend. Nagranie filmu instruktażowego, jak otworzyć samochód za pomocą piłeczki tenisowej nie jest trudne. (more…)

Komentarze (0) Więcej

Drzwi bez klamki, czyli otwieranie przez pukanie!

Lockpicker, 29.02.2012

Jak otworzyć drzwi bez klamki i widocznego otworu na klucz? To wszystko zależy, co steruje niewidocznym na pierwszy rzut oka zamkiem. Otóż okazuje się, że powstały już konstrukcje otwierające drzwi za pomocą pukania. Oczywiście nie każdego pukania.
Być może natkniesz się kiedyś na drzwi, które otwierają się na hasło:
… . –.. .- — .. . –..– — – .– —. .-. –.. … .. ..-.. !
które w alfabecie Morse’a oznacza po prostu: “Sezamie, otwórz się!”
Hasła nie wpiszesz na żadnej klawiaturze. Drzwi otworzysz, gdy we właściwy sposób w nie zapukasz. Jeśli zechcesz otworzyć drzwi, na których po drugiej stronie jest zamontowane urządzenie jak na zdjęciu poniżej, będziesz musiał prawdopodobnie co nieco wypukać.
Urządzenie nasłuchujące pukania i otwierające drzwi w zależności od kodu.

Zobacz na filmie, jak takie urządzenie działa w praktyce: (more…)

Komentarze (0) Więcej

Mystery Box – materiały szkoleniowe a lockpicking

Lockpicker, 21.02.2012

Pasja do lockpicking’u potrafi być ogromna, ale uatrakcyjnienie treningu wymaga trochę fantazji. Małą fantazję na temat wykonał Rick Osgood, młody inżynier i pasjonat z Oregon’u. Rick ukończył niedawno projekt dla Eugene Makerspace, którego efektem było zbudowanie Mystery Box, czyli tajemniczej skrzynki służącej do trenowania lockpicking’u. Trzeba przyznać, że rezultat jest bardzo estetyczny i zachęcający do otwierania zamków. Zobaczcie sami:

Zbudowanie skrzynki wymagało sporo pracy, ale dla uczących się otwierać zamki adeptów lockpicking’u można w ten sposób połączyć naukę z jeszcze większą przyjemnością. (more…)

Komentarze (0) Więcej

Młoteczek i klucz – otwórz drzwi stosując bumping!

Lockpicker, 11.02.2012

Temat bump key to niezwykle medialne zagadnienie z branży lockpicking’u. Prawdopodobnie dlatego, że otwieranie zamków za pomocą bump key jest niezwykle widowiskowe. Uderzenie klucza młotkiem powoduje otwarcie zamka. Wymagany oczywiście jest trening, bo bez doświadczenia trudno jest otwierać jakiekolwiek zamki. Wydaje się to nieprawdopodobne na pierwszy rzut oka, ale nie ma w tym żadnej magii.
Bardzo przekonywujące do danej techniki są amatorskie filmiki pokazujące jej zastosowanie. Gdy oglądasz taką prezentację, uświadamiasz sobie, że też możesz tego dokonać.
Zobacz, jak za pomocą bumpingu otwiera się drzwi do sklepu w pasażu handlowym. W ten sposób możemy otwierać drzwi tylko do własnego sklepu. Pamiętaj o tym.
Zobacz film:
(more…)

Komentarze (0) Więcej

Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: