Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Jak zabezpieczyć piwnicę? – konkurs!

Lockpicker, 11.07.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Lockpicking.pl

Dziękujemy za Wykop na stronę główną!

Jednoznacznie w portalu Wykop został poruszony temat zabezpieczenia piwnicy. Piwnice na ogół są bardzo słabo zabezpieczone, a często oprócz konfitur przechowuje się w nich inne cenne przedmioty, np. rowery. W związku z tym mamy dla Was propozycję.

Ogłaszamy konkurs na pomysł najlepszego zabezpieczenia piwnicy! Do wygrania bezpłatny dostęp do Forum Lockpicking.pl o wartości 19zł. Zostawcie swoje pomysły w komentarzach, a my nagrodzimy najciekawsze! Rozwiązanie konkursu – 19.07.2011!

W ocenie będziemy brać bezpieczeństwo i koszty wykonania oraz oczywiście POMYSŁOWOŚĆ!

Prosimy o zostawianie prawdziwych maili podczas komentowania. Tą drogą będziemy rozdawać nagrody.

Wejdź na Wykop i wykop informację o konkursie! Niech znajomi się dowiedzą!

Komentarze (11) do “Jak zabezpieczyć piwnicę? – konkurs!”

 1. naczix Says:

  1. nie posiadać piwnicy.
  2. posiadać wścibskiego sąsiada, który posiada piwnicę obok naszej piwnicy.
  3. kamera reagująca na ruch wysyłająca sygnał do komputera (dotyczy posiadaczy “bogato” wyposażonych piwnic mieszkających nie wyżej niż najniższe piętra).

  to jak z tym forum? :)

 2. LiveCam Says:

  1.Ja osobiście mam prosty i skuteczny sposób. Wziąć starą Nokie z funkcją szybkiego wybierania dolutować przewody do klawisza na który zaprogramujemy nasz numer i połączyć przewody z wyłącznikiem krańcowy, który dajemy przy drzwiach. Otwarcie drzwi powoduje symulacje przytrzymania klawisza i telefon wykonuje połączenie na naszą komórkę. Stary telefon ze względu na to iż z reguły mają wyjście na zewnętrzną antenę w razie gdyby zasięgu nie było.
  2. Dobra krata za zwykłymi drzwiami.
  3. Po prostu jakieś dobre drzwi metalowe, nie koniecznie z atestami. Może to być grubsza płyta metalowa ze stelażem i zawiasami własnej roboty. Nie jest to trudne jeśli ktoś posiada gumówkę i spawarkę.

 3. zolwik Says:

  Ja proponuję porządną kłódkę, stalowe drzwi, skobel przymocowany conajmniej czterema śrubami do drzwi.
  Dodatkowo można zrobić zabezpieczenie typu Kevin:) Czyli przykra niespodzianka gdy pojawi się złodziej. Np. zawieszone wiadro z białą farbą:) Czyli jak nie wiesz jak wejść to nie wyjdziesz cały i zdrowy. Bardziej drastycznie, jakiś mechanizm ucinający palce:)

 4. opilec Says:

  Zalanie piwnicy betonem, zabezpiecza ją przed włamaniem na 100%. Wystarczy pozostawić rower, ogórki w słoiku i co tam chcemy (łącznie z teściową) i zalać betonem. Mam pewnośc, że wszystko pozostanie na swoim miejscu i nikt niepowołany nie dobierze się do naszych skarbów.

 5. maga Says:

  zainstalować w piwnicy trzygłowego psa :]

 6. emesc Says:

  Prosta centralka alarmowa w obudowie(są zestawy do samodzielnego montażu już za 24zł), linia zwłoczna uruchamiana rozwarciem kontaktronu zamontowanego na drzwiach, uzbrojenie/rozbrojenie alarmu stacyjka umiejscowioną w jakimś mało widocznym miejscu, wszystkie kable pod cementem, jedna albo dwie syreny piezo.
  Rozbrajanie alarmu można też uzyskać np. używając przekaźnika bistabilnego który będziemy włączać i wyłączać ukrytym kontaktronem przez przyłożenie magnesu w jakimś miejscu.
  Jeśli syrena jest za cicha można zastosować np. moduł GSM firmy Elmes, wyjście centralki podłączyć z modułem i po włączeniu alarmu dostaniemy powiadomienie na telefon. Zastosowanie centralki eliminuje kwestię systemu o którym wspomniał LiveCam czyli otrzymywaniu smsów za każdym razem gdy pójdziemy do piwnicy. No chyba że po otwarciu od razu naciskasz krańcówkę i nie zdąży wtedy szybkie wybieranie zadziałać, ale jeśli tak to złodziej może zrobić to samo :) Zmień to na kontaktron wpuszczony np w drzwi i futrynę

 7. pomysłowy dobromir Says:

  1. Zamontować takie coś z boku, nikt nic nie zauważy,a zanim zauważy to już zacznie wyć. http://allegro.pl/bezprzewodowy-sensor-czujnik-ruchu-alarm-szyfrowy-i1694573637.html
  2. Zrzucić się z sąsiadami na profesjonalną agencję ochronę, kilka czujek, naklejek na drzwi, okna. Abonament wyniesie max 50 zł miesięcznie. Przy dziesięciu mieszkaniach to raptem 5 zyli.

 8. Izzyrajder Says:

  Ja bym w piwnicy trzymał teściową….. nawet nie trzeba by jej zamykać… nikt by nie wszedł.. ;P

 9. pawel5555 Says:

  Posadzić mojego bezzębnego dziadka na straży piwnicy, efekt murowany:D

 10. MNCH Says:

  Jak zabezpieczyć piwnice?
  1. Jeżeli nie boimy się zranić złodzieja, możemy zamontować specjalna ‘minę’ która jest wyrzucana w powietrze mniej więcej na wysokość biodra (z tego co pamiętam) człowieka i na tej wysokości zostaje odpalona. Ładunek miotający zostaje odpalony po zaczepieniu jakieś linki (albo przejścia koło wykrywacza ruchu ale rozwiązanie z linką jest tańsze – niestety ma wadę – linkę/żyłkę często łatwo zauważyć). Coś w stylu szelki ale wybucha na mniejszej wysokości. Aby nie uszkodzić piwnicy i nie zabić złodzieja można użyć mniejszej ilości ładunku wybuchowego. Taką szelkę można zrobić samemu – nie będę podawał przepisu – można znaleźć

 11. Hadesas1 Says:

  Ja osobiście podłączył bym metalowe elementy do lekkiego napięcia i schować gdzieś wyłącznik napięcia. Najlepiej jakby uaktywnienie impulsu przesyłało wiadomość gdzieś (na telefon czy komputer), ale sam prąd to nie droga sprawa i zabezpieczy napewno

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
 • Dane kontaktowe
 • Wydawnictwo Lockpicker
 • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
 • Email: