Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Rozstrzygnięcie konkursu – zabezpieczenie piwnicy

Lockpicker, 19.07.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Lockpicking.pl

Zgodnie z ustalonym terminem – 19.07.2011 – pora na rozstrzygnięcie konkursu “Jak zabezpieczyć piwnicę?”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zostawili swoje odpowiedzi w komentarzach. Spośród wszystkich zgłoszeń wybraliśmy dwie najciekawsze odpowiedzi, które mają szanse sprawdzić się jako rozwiązania zabezpieczające piwnice.
Oto zwycięzcy wraz ze swoimi propozycjami:

LiveCam:

1.Ja osobiście mam prosty i skuteczny sposób. Wziąć starą Nokie z funkcją szybkiego wybierania dolutować przewody do klawisza na który zaprogramujemy nasz numer i połączyć przewody z wyłącznikiem krańcowy, który dajemy przy drzwiach. Otwarcie drzwi powoduje symulacje przytrzymania klawisza i telefon wykonuje połączenie na naszą komórkę. Stary telefon ze względu na to iż z reguły mają wyjście na zewnętrzną antenę w razie gdyby zasięgu nie było.
2. Dobra krata za zwykłymi drzwiami.
3. Po prostu jakieś dobre drzwi metalowe, nie koniecznie z atestami. Może to być grubsza płyta metalowa ze stelażem i zawiasami własnej roboty. Nie jest to trudne jeśli ktoś posiada gumówkę i spawarkę.


emesc:

Prosta centralka alarmowa w obudowie(są zestawy do samodzielnego montażu już za 24zł), linia zwłoczna uruchamiana rozwarciem kontaktronu zamontowanego na drzwiach, uzbrojenie/rozbrojenie alarmu stacyjka umiejscowioną w jakimś mało widocznym miejscu, wszystkie kable pod cementem, jedna albo dwie syreny piezo.
Rozbrajanie alarmu można też uzyskać np. używając przekaźnika bistabilnego który będziemy włączać i wyłączać ukrytym kontaktronem przez przyłożenie magnesu w jakimś miejscu.
Jeśli syrena jest za cicha można zastosować np. moduł GSM firmy Elmes, wyjście centralki podłączyć z modułem i po włączeniu alarmu dostaniemy powiadomienie na telefon. Zastosowanie centralki eliminuje kwestię systemu o którym wspomniał LiveCam czyli otrzymywaniu smsów za każdym razem gdy pójdziemy do piwnicy. No chyba że po otwarciu od razu naciskasz krańcówkę i nie zdąży wtedy szybkie wybieranie zadziałać, ale jeśli tak to złodziej może zrobić to samo :) Zmień to na kontaktron wpuszczony np w drzwi i futrynę

Gratulujemy wygranej bezpłatnego dostępu do Forum Lockpicking.pl! Nagrody roześlemy mailem.
Wszystkich uczestników zapraszamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie oraz na Facebook’u.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: