Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Bezpieczny dom

Lockpicker, 03.08.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, zabezpieczenia domów

Jak sprawić, aby Twój dom był wyjątkowo bezpieczny?Porady dotyczące tego, jak zbudować bezpieczny dom można znaleźć niemal wszędzie, bo dla wszystkich osób potrzeba bezpieczeństwa należy do podstawowych. Wciąż trwa nieustanny wyścig zbrojeń między właścicielami posesji a osobami znajdującymi się po drugiej stronie barykady – przestępcami, którzy chcą prywatny teren naruszyć. Postaramy się zebrać najważniejsze metody pozwalające sprawić, abyśmy mogli ze spokojem stwierdzić: „Mam bezpieczny dom!”

Na początku warto uświadomić sobie jeden zasadniczy fakt: nie ma zabezpieczeń, których nie da się pokonać. Co dadzą nam zatem zaawansowane czujniki czy systemy zamków? Czy sprawią, że nasz dom będzie bezpieczniejszy? Oczywiście, że tak. Istnieją dwie zasadnicze zalety skomplikowanych systemów zabezpieczeń. Jeżeli potencjalnemu intruzowi na wstępie pokażemy, że włamanie się do naszego domu sprawi mu wiele trudności, to często efektem będzie rezygnacja z samego włamania. Druga zaleta: jeżeli przestępcą będzie prawdziwy specjalista w pokonywaniu wszelkich zabezpieczeń, nasz bezpieczny dom będzie chronił nas po prostu dłużej. Może się okazać, że zamiast kilku, będziemy mieli kilkanaście minut na wezwanie pomocy, co może okazać się zbawienne.
Pora omówić najważniejsze sposoby ochrony naszego domu i rodziny.

Ogrodzenie posesji. Jeżeli nie życzymy sobie żadnych gości na naszym terenie, warto zadbać o jakość samego ogrodzenia i bramy wjazdowej. Brama wjazdowa otwierana zdalnie za pomocą pilota na podczerwień lub drogą radiową jest dobrym rozwiązaniem zapobiegającym kradzieży samochodu przy samym wjeździe na posesję podczas ręcznego otwierania bramy. Takie sytuacje też się zdarzają. Furtka powinna być optymalnie wyposażona w sterowany z domu elektrozamek z wideofonem. Jeżeli mieszkamy w niespokojnej okolicy, można zamontować standardowy bramofon, a kamerę ukryć w miejscu niedostępnym, ale pozwalającym na stałą obserwację furtki i jej okolic. Bezpieczny dom powinien być otoczony przez ogrodzenie, które będzie dawało właściwą ochronę. Jeżeli nasze miejsce zamieszkania uznajemy za niebezpieczne, ogrodzenie powinno mieć co najmniej 200 cm wysokości. Wysokość ogrodzenia, to odległość między jego górną krawędzią, a najwyższym punktem, na którym można zaczepić nogę. Trzeba zatem zwrócić uwagę na połączenie ogrodzenia naszego i sąsiada. Może się okazać, że ogrodzenie sąsiada stało się pomocą w sforsowaniu naszego płotu.
Co jeszcze może przeszkodzić włamywaczowi w dojściu do naszych drzwi? Wszyscy znamy odpowiedź: pies. Oczywiście zdeterminowany przestępca będzie pewnie bezwzględny dla naszej pociechy, jednak na pewno czujne zwierzę może spowodować, że nasz dom będzie bardziej bezpieczny dzięki trzem faktom:
1.część amatorów włamywaczy zrezygnuje
2.dla pozostałych będzie to dodatkowa przeszkoda
3.pupil może wcześniej ostrzec nas i sąsiadów, że dzieje się coś niedobrego.
Zanim włamywacz dotrze do ściany naszego domu, może napotkać jeszcze czujniki ruchu i ciepła, które będą nas alarmować w awaryjnych sytuacjach.
Jest jeszcze jeden element, który może odstraszyć potencjalnego intruza: oznaczenia na ogrodzeniu bądź ścianie domu „Obiekt chroniony”, „Obiekt monitorowany”. Wielu ulicznych wandali zrezygnuje dzięki temu z samego niszczenia naszego mienia. Bezpieczny dom to wyzwanie dla każdego z nas.
Już wkrótce omówimy kwestie bezpieczeństwa w sytuacji, gdy złodziej stoi pod ścianą.
Co przeszkodzi przestępcy, gdy poradził sobie z ogrodzeniem?
Już wkrótce na Lockpicker.pl!

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: