Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Kradzież samochodu? Wystarczy zdrowy rozsądek…

Lockpicker, 22.08.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Kradzież samochodów, Porady, Zabezpieczenia samochodów

Kradzież samochodu bywa niezwykle kłopotliwa dla osoby poszkodowanej, w szczególności, gdy samochodu używamy jako narzędzie pracy. Okazuje się, że w większości przypadków złodzieje nie używają metod siłowych lub wytrychów do zamka samochodowego, ale bazują na naszej nieuwadze. Dlatego warto uczulić się na metody złodziei i te przypadki, kiedy nasz zdrowy rozsądek może uchronić nas przed kradzieżą.

Nie zostawiaj nigdy kluczyków w stacyjce. Jeśli oddalasz się od samochodu chociaż na kilka kroków lub nawet skrobiesz zimą szyby, zawsze pamiętaj o wyciągnięciu klucza ze stacyjki. Pamiętaj o tym otwierając garaż, bramę od ogrodzenia domu oraz gdy tankujesz na stacji. Krótka chwila wystarczy, aby obserwujący Cię złodziej wskoczył za kierownicę i odjechał. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoim autem, miej zawsze kontrolę na kluczykami.

Jeśli ktoś sygnalizuje Ci usterkę w Twoim samochodzie, bądź czujny. Bardzo często sprytnym zabiegiem oszustów jest poinformowanie kierowcy o usterce w okolicy przedniego prawego koła. Jako kierowca, aby zobaczyć w czym problem, musisz wysiąść i obejść cały samochód. W tym czasie złodziej wsiada do auta i macha Ci na pożegnanie. Jeśli chcesz obejrzeć własne auto, pamiętaj aby zabrać własne kluczyki, złożyć odpowiednie blokady i zamknąć samochód. W tej sytuacji dobrze jest również zwrócić uwagę czy jesteśmy w bezpiecznym miejscu. Nie polecamy sprawdzania drobnej usterki w ciemnej uliczce, gdzie jedynymi osobami w otoczeniu są złodzieje wskazujący usterkę.

Kolejna metoda złodziei samochodów opiera się na podobnej zasadzie. Złodziej może przymocować do rury wydechowej jakieś metalowe brzęczące przedmioty (np. puszki) i czekać aż nieświadomy właściciel uruchomi silnik. Gdy kierowca tylko usłyszy jakieś dziwne dźwięki z tyłu, zazwyczaj wysiada nie gasząc silnika i idzie sprawdzić w czym tkwi problem. W tym samym czasie złodziei siada za kierownicą i nie przejmując się hałasującymi puszkami odjeżdża. Jeszcze prostszą odmianą tej metody jest złożenie okradanej osobie bocznych lusterek samochodu. Zazwyczaj kierowca zauważy złożone lusterka po odpaleniu silnika, a gdy wyjdzie je poprawić, pożegna się ze swoim pojazdem.

Zwiększ czujność, gdy ktoś przebije Ci oponę. Gdy będziesz zmieniał koło, złodziej może odpuścić sobie samochód, ale wyjąć z niego wszystko co ma jakąś wartość rynkową. Jeśli nie zamkniesz auta, możesz wrócić do pustego pojazdu. Czasem wspólnik przestępcy zaoferuje Ci nawet pomoc przy wymianie, aby odwrócić Twoją uwagę.

Samochody giną często w okresie świątecznych zakupów. Gdy jeździmy od sklepu do sklepu, jesteśmy zabiegani, często wrzucamy nieostrożnie klucze do zewnętrznej kieszeni płaszcza czy kurtki. Wówczas śledzący nas złodzieje najzwyczajniej posługują się kieszonkowymi metodami (robią np. sztuczny tłok) kradną nam klucze i odjeżdżają.

Klucze możemy również stracić podczas włamania do domu. Gdy będziesz spał, złodziej może włamać się do słabo zabezpieczonego domu, w celu kradzieży tylko kluczyków do auta.

Ostatnia na dziś zasada bezpieczeństwa: nie zostawiaj w widocznym miejscu w samochodzie wartościowych rzeczy: radio, torba, komputer, telefon – te wszystkie przedmioty powinieneś mieć przy sobie lub w bagażniku. Pamiętaj, aby nie chować tych rzeczy do bagażnika w miejscach, w których możesz być obserwowany.

Aby uchronić samochód przed kradzieżą, musimy mieć w nawyku pewne zasady bezpieczeństwa. Nie wystarczą najlepsze mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenia. Najlepsze jest zawsze połączenie zdrowego rozsądku i silnej ochrony urządzeń technicznych. Stosując się do powyższych rad i zabezpieczając właściwie pojazd, będziesz mógł spokojnie powiedzieć: mam dobrze zabezpieczone auto!

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: