Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Zabezpieczenie domu jednorodzinnego – system MasterKey

Lockpicker, 13.08.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Masterkey, Porady, włamania, zabezpieczenia domów, Zamki, Zamki w drzwiach

Jak zabezpieczyć dom jednorodzinny - system MasterKey

Zabezpieczenie domu - schemat działania MasterKey


W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, wciąż powstają nowe osiedla na peryferiach metropolii, które w dużej części składają się z domów jednorodzinnych. Na obrzeżach miast działki są dużo tańsze, zatem można kupić dom w cenie mieszkania w centrum miasta. Domy w miastach typu Warszawa, ale również Poznań czy Gdańsk, obowiązkowo muszą być dobrze zabezpieczone przed kradzieżą. O tym pisaliśmy w poprzednich dwóch artykułach. Skupmy się teraz na komforcie zabezpieczenia takiego domu.
Potrzeba bezpieczeństwa stała się przyczyną rozwoju technologii ochrony domu przed włamaniami. Powstała natomiast potrzeba zapewnienia komfortu stosowanych rozwiązań. Dlatego opracowano system MasterKey.

Co to jest MasterKey?

System MasterKey to rozwiązanie dedykowane dla domów jednorodzinnych, hoteli lub firm, które stosują we własnych siedzibach dużą ilość zamków, np. do gabinetów czy poszczególnych biur.

Jak działa MasterKey?

Rozpatrzmy działanie systemu MasterKey na przykładzie rodziny mieszkającej w dużym domu jednorodzinnym. Dom zabezpieczony jest wieloma zamkami. Ab otworzyć furtkę, wejście na działkę potrzebujemy jednego klucza. Kolejny klucz będzie potrzebny do garażu. W antywłamaniowych drzwiach wejściowych do domu napotykamy kolejny zamek. Załóżmy dodatkowo, że babcia mieszkająca z rodziną ma do swojego pokoju klucz. Najstarsze spośród trójki dzieci oraz rodzice również posiadają klucze do własnych pokoi. W takiej sytuacji najlepsze będzie zastosowanie systemu MasterKey.


Rozwiązanie:

1.Klucze rodziców, właścicieli domu, otwierają wszystkie zamki. Jeden klucz właściciela otwiera wszystkie drzwi.
2.Klucz babci otwiera furtkę, drzwi wejściowe do domu oraz jej pokój. Możemy tak zorganizować system, aby klucz babci otwierał również garaż, ale nie jest to konieczne, jeśli babcia nie prowadzi samochodu.
3.Klucz najstarszego dziecka pasuje do furtki, drzwi wejściowych do budynku, garażu (najstarsze dziecko prowadzi samochód) oraz drzwi do własnego pokoju.
4.Młodsze dzieci mają klucz otwierający furtkę i drzwi wejściowe do domu.

Tak zorganizowany system MasterKey zapewnia pełną wygodę użytkowania dobrze zabezpieczonego domu. Jak wspomnieliśmy, często w dużych miastach, takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, przedmieścia zabudowywane niską zabudową nie są tak bezpieczne, jakbyśmy tego oczekiwali. A bezpieczeństwa i wygody oczekuje każdy.

Jeden komentarz do “Zabezpieczenie domu jednorodzinnego – system MasterKey”

  1. Krys1219 Says:

    Najlepsze zabezpieczenie domu stanowia mile pieski w ilosci 5. Dwa malutkie, milutkie Yorki, mozna z nimi spac, beda czujniejsze od najnowoczesniejszych czujnikow,oraz 3 brytany na podworku. Nie potrzeba zamykac domu, nie potrzeba kupowac zamkow. Trzy dodatkowe zewnetrzne kamery na podczerwien z rejestracja dzwieku dopelnia idylli. Warunek dobrego funkcjonowania “zabezpieczenia”, wszystkie pieski powinny w tym samym czasie objac posesje w posiadanie. Zabezpieczanie domu zamkami nie ma najmniejszego sensu.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: