Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Zabezpieczenie domu

Lockpicker, 09.08.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Drzwi antywłamaniowe, Lockpicker, Masterkey, Okna antywłamaniowe, Porady, włamania, zabezpieczenia domów, Zamki antywłamaniowe

Rozpatrzmy sytuację, gdy intruzowi udało pokonać się ogrodzenie i dotrzeć do ściany budynku, kluczowych będzie kilka elementów.
1.Okna
Bardzo ważne jest stosowanie okien odpornych na włamania. Okna powinny być zabezpieczone od wewnątrz dodatkowym kluczem. Często stosuje się mechanizmy zabezpieczające okna od wewnątrz prętami, które blokują możliwość otwarcia okna bez pomocy klucza. Można zaopatrzyć się w okna z kilkuwarstwowymi szybami oklejonymi specjalnymi foliami, które zapobiegają rozleceniu się się szyb w wypadku próby wybicia. Oczywiście warto wyposażyć okna w czujniki wibracji, które włączą głośny alarm w wypadku próby wybicia szyby.
2.Drzwi
Najważniejsze, aby drzwi zapewniały nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. Właściwe zabezpieczenie domu oprócz ochrony jest także po prostu wygodne. Można zastosować drzwi antywłamaniowe z zamkiem klasy C, który da nam najwięcej czasu w wypadku spotkania z profesjonalnym włamywaczem. Zamki najwyższej klasy, są tak zaprojektowane, aby nawet w wypadku próby zrobienia odwiertu, wiertło ześlizgiwało się z powierzchni zamka. Bardzo istotną funkcją jest możliwość otwarcia nawet najbezpieczniejszych drzwi od wewnątrz bez klucza. Najbezpieczniejsze drzwi dadzą możliwość bezproblemowej ewakuacji w sytuacji awaryjnej, np. pożaru. Wyobraź sobie, że jesteś na parterze w środku nocy, ogień trawi już schody, a twoje klucze leżą na górnym piętrze. Jeśli właściwie nie zadbamy o zabezpieczenie domu, sami możemy sobie zrobić krzywdę.

3.System alarmowy wewnątrz domu.
Jeśli włamywaczowi uda się wejść do naszego domu, ostatnią nadzieją jest system alarmowy zamontowany w jego wnętrzu. Zabezpieczenie domu uzupełnione o taki system będzie najpewniejszą ochroną dla nas i rodziny. Można podzielić własny dom na strefy, w których będziemy włączać i wyłączać alarm. Wchodząc do pustego domu wyłączysz kodem czujniki obejmujące strefę parteru. Gdy będziesz udawać się np. spać na pierwsze piętro, przy schodach na panelu sterowania włączysz czujniki na parterze, a wyłączysz na pierwszym piętrze. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów systemów alarmowych. Możesz zakupić nawet czujniki, które nie będą reagowały na zwierzęta. Niestety ich wadą jest to, że często nie reagują na szczególnie niskie osoby, myląc je ze zwierzętami. Można zastosować czujniki, które uruchamiają alarm tylko gdy oprócz ruchu wykryją jednocześnie ciepło. Tego typu zabezpieczenie również pozwoli uniknąć nam fałszywych alarmów.

Większość specjalistów jest zgodna: nawet najlepsze zabezpieczenie domu nie zastąpi czujnego oka sąsiada. Utrzymując dobre relacje z sąsiadami, możemy uniknąć wielu problemów. Niemożliwym byłoby zaistnienie sytuacji, gdy pod dom podjeżdża samochód dostawczy z logo firmy przeprowadzkowej i po włamaniu mamy dokładnie wyczyszczony dom. Dobry sąsiad zareaguje, bo będzie wiedział, że nie planowaliście przeprowadzki, a wakacje.
W domu jednorodzinnym wartym uwagi systemem kluczy jest Masterkey, ale o tym innym razem.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: