Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Jak zabezpieczyć biznes przed zamieszkami?

Lockpicker, 18.09.2011 , kategoria: Bezpieczeństwo, Porady, zabezpieczenia firmy

Zabezpiecz swój biznes przed zamieszkamiDzisiejszy temat może wydawać się odległy, ale ostatnie wydarzenia pokazały, że jest bliższy niż nam się wydawało.
Gdy doszło do większych rozruchów społeczno-politycznych w krajach afrykańskich takich jak Egipt czy Libia, były to często dla nas interesujące wydarzenia, jednak toczące się w dużej odległości od naszego codziennego życia. Wkrótce okazało się, że akty zamieszki lub nazywając je inaczej aktem wandalizmu dotknęły wiele angielskich miast. Oskarżonych o kradzieże i wandalizm zostało tysiące osób w całej Anglii, a właściciele sklepów, zarówno sieciowych jak i niewielkich butików, obliczyli straty na miliony funtów. W Manchesterze jako dodatkową karę dla wandali zasądzano nawet zakaz wstępów do sklepów w centrum miasta. Wydarzenia potoczyły się szybko i dramatycznie, a wielu nieprzygotowanych na nie przedsiębiorców poniosło ogromne straty.
Nigdy nie wiemy, czy i kiedy takie wydarzenia mogą stać się naszym udziałem. Dlatego warto organizować biznes tak, aby być zabezpieczonym na każdą ewentualność.
Zebraliśmy dla Was zatem kilka porad, jak uchronić swój biznes przed skutkami zamieszek.

Witryna
Aby utrudnić wejście na teren swojej działalności wandali, najpewniejszym rozwiązaniem będą pancerne szyby, o których pisaliśmy już wcześniej. Rozwiązanie to będzie z pewnością kosztowne, dlatego jako alternatywę proponujemy zaklejenie każdej szyby zewnętrznej ciemną, nieprzeźroczystą warstwą pleksi lub kartonem, żeby ukryć przed oczami wandali to, co może paść ich łupem. Warto też pamiętać o usunięciu z witryny wszystkich przedmiotów, które na co dzień zachęcają potencjalnych klientów do wejścia do sklepu.
Ogień
Pamiętaj koniecznie o czujnikach dymu i gaśnicy. Najlepszym rozwiązaniem będzie system przeciwpożarowy zintegrowany z czujnikami dymu, który uruchomi automatycznie natryski wody w razie zagrożenia. Alternatywą będzie gaśnica umieszczona w bardzo dobrze widocznym miejscu.
Ewakuacja
Zadbaj o awaryjne wyjście. W sytuacji zagrożenia zawsze powinieneś mieć możliwość ucieczki innym wejściem niż to, przez które to zagrożenie do Ciebie dotarło. To może uratować życie Tobie i Twoim pracownikom.
Informacje
Na zapleczu warto umieścić telewizor lub radio, żeby na bieżąco móc śledzić informacje o zamieszkach. Będziesz mógł ocenić stopień zagrożenia, co pozwoli dopasować reakcję do sytuacji.

Radzimy nie bagatelizować wszelkich scenariuszy. Jak pokazał brytyjski przykład, nawet najbardziej rozwinięty europejski organizm polityczno-gospodarczy nie jest gwarantem bezpieczeństwa, o które w dużym zakresie musimy zadbać sami.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: