Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Eksplozja, czyli ostateczność – wyważanie drzwi

Lockpicker, 23.01.2012 , kategoria: Bezpieczeństwo, Drzwi antywłamaniowe, Technologia, włamania, zabezpieczenia domów, zabezpieczenia firmy

Ćwiczenia US Army z użyciem M100 GREM

Ćwiczenia US Army z użyciem M100 GREM (specjalny granat do likwidacji drewnianych lub stalowych drzwi).

Jeden z naszych Czytelników zapytał, czy mamy coś do przekazania na temat materiałów wybuchowych w kontekście lockpicking’u. Owszem, przygotowaliśmy małe co nieco o eksplozjach.
Lockpicking to sztuka bardzo precyzyjna, wymaga dużego wyczucia i sprawnej techniki. Kupujemy jak najlepsze drzwi z profesjonalnymi zamkami antywłamaniowymi, które mają nas chronić przed włamywaczami wyposażonymi w wytrychy i oczywiście konieczne umiejętności.
Jeśli czytasz teraz ten artykuł, siedząc bezpiecznie w swoim domu, który jest bardzo dobrze zabezpieczony, to chcemy Ci powiedzieć, że możesz być pewien jednego – nie ma domu, do którego siłą nie można wejść. Chyba, że na stałe mieszkasz w bunkrze i najbardziej zagrozić może Ci długotrwałe oblężenie.
Jeśli komuś będzie bardzo zależało, to przekroczy każde drzwi.

Niektóre sytuacje nie pozwalają na podejście do drzwi z wytrychami i zastosowanie wyuczonej precyzji. Co prawda tymi sytuacjami zajmują się zazwyczaj wyspecjalizowane służby, ale również zorganizowane grupy przestępcze. Służby stosują je oczywiście zazwyczaj wobec niebezpiecznych przestępców i miejmy nadzieję, że tak zostanie.
W USA istnieją specjalne licencjonowane ośrodki szkoleniowe zajmujące się organizacją kursów tzw. “explosive breaching”, co określilibyśmy mianem “pokonywanie przeszkód za pomocą materiałów wybuchowych”. Trochę długie, ale nas interesuje przede wszystkim “explosive doors breaching”, czyli w naszym skrócie “bombowe wyważanie drzwi”.
Takie “bombowe wyważanie” jest bardzo niebezpieczne – bardzo często nie wiadomo co i kto jest po drugiej stronie. Dodatkowo wymaga dostosowania odpowiedniej mocy ładunku. Zadanie jest zazwyczaj na tyle złożone, że wymaga współpracy zespołu.
Pokażemy Wam najpierw, jak się tego robić nie powinno, czyli szkolenie amerykańskiej policji. Zobaczcie filmik:

Jak widać, można nieźle przesadzić.
Jak ochronić się przed atakiem z użyciem materiałów wybuchowych?
Można zamontować w domu wrota jak do schronu, które będą odporne na materiały wybuchowe, ale wówczas najsłabszym punktem będą ściany i to o ich odporność trzeba będzie zadbać. Ciekawe rozwiązanie prezentuje poniższy film:

Drzwi na filmiku nie mają żadnego zamka, który można wysadzić. Są odporne na wiele mechanicznych uszkodzeń, ale naszym zdaniem ich najsłabszym punktem jest zdalna kontrola na pilota – o takiej ochronie już pisaliśmy. Ze względu na brak zamka, na pewno będą również doskonale chronić przed lockpickingiem.
Na koniec zobaczcie, jak wygląda trening siłowego podejścia do drzwi:

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: