Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

“Sekretna” broń Kevina Mitnick’a – klucz do kajdanek (filmik)

Lockpicker, 15.01.2012 , kategoria: Bezpieczeństwo, Nowinki Techniczne, Wytrychy, Zamki

Credit: James Martin/CNET

Kevin Mitnick, jeden z najsłynniejszych na świecie hakerów, spędził już wystarczająco dużo czasu w niewoli (odbywał kilkuletni wyrok za włamania do ważnych systemów komputerowych w USA). Obecnie jego praca związana jest z wyjazdami w rejon Ameryki Południowej, gdzie porwania bogatych przedsiębiorców dla okupu są często sposobem na biznes grup przestępczych. Były przestępca i znakomity informatyk teraz sam musi chronić się przed ludźmi łamiącymi prawo.

I oto Kevin Mitnick założył na rękę bransoletę z ukrytym uniwersalnym kluczykiem do kajdanek!

“Podróżuję do Ameryki Południowej, Meksyku, Ekwadoru, Kolumbii, a otrzymaliśmy ostrzeżenia od Departamentu Stanu o porwaniach, szczególnie w Caracas” opowiada Kevin Mitnick. “Jeśli z jakiegoś powodu zostanę porwany, byłoby świetnie się uwolnić, gdy zostanę zakuty w kajdanki. Dlatego w Ameryce Południowej używam jej [bransolety] cały czas”.

Credit: James Martin/CNET

Ten ciekawy gadżet ma ukryty w zapięciu klucz, który pasuje podobno do większości modeli obecnie używanych kajdanek. Kevin traktuje wynalazek raczej jako nową ciekawostkę w temacie bezpieczeństwa do stosowania w egzotycznych zakątkach świata – w przeciwnym wypadku bransoletka pozostałaby raczej bardziej “sekretnym” zabezpieczeniem.

Po takiej reklamie gadżetu, osoby stosujące na co dzień kajdanki i  zainteresowane tematyką bezpieczeństwa, będą pewnie uważać na to, co pozostawiają na rękach skuwanej osoby. Tych, którzy jednak wierzą, że bransoleta może ich uratować, informujemy, że produkt można znaleźć w Internecie za 17$.

Zobaczcie filmik, jak bransoletka sprawdza się w praktyce:

Oswabadzanie się z kajdanek wiąże się ze sztuczkami Harry’ego Haudini’ego, jednego z najsłynniejszych iluzjonistów w historii, które podobno pojawiły się w obszarze zainteresowań Kevina Mitnick’a już w dzieciństwie.
A o Harrym Haudini z pewnością jeszcze wspomnimy.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: