Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Drzwi bez klamki, czyli otwieranie przez pukanie!

Lockpicker, 29.02.2012 , kategoria: Bezpieczeństwo, Nowinki Techniczne, Technologia, Zamki

Jak otworzyć drzwi bez klamki i widocznego otworu na klucz? To wszystko zależy, co steruje niewidocznym na pierwszy rzut oka zamkiem. Otóż okazuje się, że powstały już konstrukcje otwierające drzwi za pomocą pukania. Oczywiście nie każdego pukania.
Być może natkniesz się kiedyś na drzwi, które otwierają się na hasło:
… . –.. .- — .. . –..– — – .– —. .-. –.. … .. ..-.. !
które w alfabecie Morse’a oznacza po prostu: “Sezamie, otwórz się!”
Hasła nie wpiszesz na żadnej klawiaturze. Drzwi otworzysz, gdy we właściwy sposób w nie zapukasz. Jeśli zechcesz otworzyć drzwi, na których po drugiej stronie jest zamontowane urządzenie jak na zdjęciu poniżej, będziesz musiał prawdopodobnie co nieco wypukać.
Urządzenie nasłuchujące pukania i otwierające drzwi w zależności od kodu.

Zobacz na filmie, jak takie urządzenie działa w praktyce:

Wykonanie takiego urządzenia nie jest łatwe, ale możliwe do wykonania w domu. Jeśli interesujesz się elektroniką, montaż być dla Ciebie przyjemnym hobby. Wszystko, co będzie Wam potrzebne, pokazujemy na zdjęciach poniżej:


Nie podamy gotowej instrukcji, jak złożyć takie urządzenie – wiemy, że dociekliwi znajdą własne rozwiązania. Na zachętę do działania zobaczcie jeszcze schemat gotowego urządzenia, który powinien nieco pomóc:

Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, złożenie takiego urządzenia powinno zająć Ci kilka godzin. Satysfakcja gwarantowana.
Możesz dołączyć do wielu pasjonatów zabawy alternatywnymi metodami otwierania drzwi. Jeden z nich stworzył mechanizm, w którym użytkownik sam podejmuje decyzję czy zamknąć drzwi. Jeśli zechce zamknąć drzwi, wykonuje trzy proste stuknięcia i zamyka zamek. Gdy otwiera, używa bardziej skomplikowanego kodu.
Zobacz film:

Kilka uwag dotyczących zamykania i otwierania przez pukanie:
1. Urządzenia tego typu nie mają na celu podniesienia bezpieczeństwa. Dzieje się wręcz odwrotnie – zmniejszają one poziom bezpieczeństwa. Bardzo łatwo jest usłyszeć pukanie do drzwi i je zapamiętać. Proste jest nagranie na jakikolwiek nośnik czyjegoś pukania do drzwi. Urządzenie zostało stworzone w celach rozrywkowych oraz pokazania możliwości wykorzystania w ciekawy sposób mikrokontrolerów.
2. Z powodów bezpieczeństwa gadżet świetnie nadaje się do drzwi wewnątrz mieszkania. Można je zamontować w obronie przed młodszym rodzeństwem lub zamknąć w ciekawy sposób drzwi przed osobą czy zwierzęciem, których nie mamy ochoty wpuszczać do jakiejś strefy mieszkania, np. psa do kuchni, teściowej do lodówki, dzieci do pokoju-biura rodziców, itp.
3. Wykonanie takiego urządzenia to nie jest zabawa dla początkujących. Wymaga zaprogramowania mikrokontrolera, odpowiedniej elektroniki i montażu.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: