Lockpicker.pl
Poznaj wiedzę, ucz się i zostań ekspertem w lockpickingu!

Zdalny lockpicking, czyli… Rozwiązanie konkursu!

Lockpicker, 04.02.2012 , kategoria: Bezpieczeństwo, Lockpicker, Lockpicking.pl, Nowinki Techniczne, włamania, zabezpieczenia domów

Xanadu - inteligentny dom Bill'a Gates'a. Jak komunikuje się ze swoim właścicielem?

Z małym opóźnieniem wracamy do artykułu o zdalnym otwieraniu więzień dzięki Stuxnet’owi. Pozostało nam przecież jeszcze rozwiązanie konkursu na nazwę “zdalnego lockpickingu”, czyli jak spowodować zdalne nieautoryzowane otwarcie zamka.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zostawili w komentarzach swoje propozycje. Wszystkie były interesujące i w zasadzie pasujące do zagadnienia. Musieliśmy jednak wyłonić jednego zwycięzcę, co wcale nie było łatwe.
Komisyjnie Zespół Lockpicker.pl wybrał nazwę hackpicking zaproponowaną przez użytkownika adams324.
Jest to nazwa, która kojarzy się łatwo z lockpickingiem, a jednocześnie ze zdalnym łamaniem zabezpieczeń. Zwycięzcy gratulujemy, nagrodę w postaci bezpłatnego dostępu do forum Lockpicking.pl przesyłamy poprzez e-mail.
Podaliśmy informację o otwieraniu więzień. Gdzie jeszcze może pojawić się zastosowanie hackpickingu?
Inteligenty dom – wynalazek zarazem bardzo komfortowy, ale nie zawsze bezpieczny. Bardzo często dzisiejsze systemy inteligentnych domów umożliwiają sterowanie oświetleniem i otwieraniem bram wjazdowych oraz drzwi zdalnie. W tej chwili nie tylko przez sieć GSM, ale także przez Internet. Wyobraźcie sobie hackpicking polegający na otwarciu wszystkich bram wjazdowych sterowanych za pomocą oprogramowania konkretnej firmy obsługującej zdalnie sterowane domy… Na pewno byłaby to głośna akcja.
Ideę inteligentnego domu rozpropagował sam Bill Gates budując w ciągu 7 lat (1988-1995) Xanadu – rezydencję wartą dziś ok. 150mln dolarów. Jest to dom naładowany elektroniką i czujnikami, które automatyzują wszystko, co tylko zautomatyzować się da. Inteligentne domy są coraz bardziej popularne także w Polsce. Zastanawiamy się, jak szybko hackpicking stanie się główną metodą włamań do posesji. Życzymy bezpiecznego weekendu!

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować.


Strona główna | Klucz do wiedzy | Prezentacja video | Zamówienie | Regulamin | Hosting All Rights Reserved 2010 Lockpicker.pl
  • Dane kontaktowe
  • Wydawnictwo Lockpicker
  • ul. Łanowa 4/3, Zabrze
  • Email: